Ножева сталь NITRUM від Arcos

Ножі ARCOS зі сталі NITRUM® — це оптимальний вибір як для професіоналів, так і для домашнього використання. Детальний опис сталі...

NITRUM® — це екологічно чистий нержавіючий сталевий сплав, збагачений азотом. Із цього сплаву виготовляються тільки ножі ARCOS.

Ножі ARCOS зі сталі NITRUM® — це оптимальний вибір як для професіоналів, так і для домашнього використання. Це стало можливо завдяки високим якісним характеристикам: більшої твердості стали клинка, підвищеній гостроті крайки леза і її довговічності, особливій мікроструктурі металу стійкою до окиснення.

Сталь прокатна, молібден-ванадієва (X45 Cr Mo V 15) NITRUM® - корозійностійка кута мартенситна сталь із легуючими добавками молібдену й ванадію. Склад: 0,45% вуглецю, 14,35% хрому (Cr), 0,48% молібдену (Mo), 0,12% ванадію (V).

Формула сталі X45CrMoV15 розшифровується в такий спосіб: Х означає, що сталь легована, тобто має у своєму складі додаткові компоненти, що забезпечують її унікальні властивості, наприклад, підвищену стійкість до корозії. 45 — зміст вуглецю в сплаві становить 0,45%, що надає металу гарну міцність і твердість. Crхром, сірувато-білий блискучий твердий метал. Хром впливає на здатність стали до загартовування, надає сплаву антикорозійні властивості й підвищує його зносостійкість. Moмолібден, сріблисто-білий метал. Твердоплавкий елемент, він запобігає ламкості й крихкість клинка, надаючи йому необхідну твердість, робить його досить стійким до високих температур. Vванадій, сірувато-білий блискучий метал, що володіє великою твердістю. Він відповідає за пружність і підсилює властивості хрому, надає металу інертність до агресивних хімічних середовищ. 15 — загальна кількість вуглецю й легуючих добавок становить 15%. Підвищений вміст вуглецю в складі цієї сталі, надає лезу оптимальну твердість. NITRUM® після загартування має твердість HRC58. Це перевищує показники твердості по шкалі Роквелла, позначені в стандарті ISO 8442-1, більш ніж на три одиниці.

Ножі з такої сталі довше тримають заточення, не міняють свого кольору, менше піддані окисненню, ідеально підходять для інтенсивного використання й зберігають відмінний зовнішній вигляд лез протягом усього терміну служби. Експерти визнають, що сталь марки X45CrMoV15 — оптимальний для ножа баланс між міцністю й твердістю.

Якийсь час назад інструменти, виготовлені методом штампування, значно програвали в якості дорогим кутим ножам. Однак з появою нових технологій відмінностей між кутими й штампованими ножами стає усе менше. Штамповані леза вирізують із листа сталевого прокату, потім їм надають відповідну форму, гартують і загострюють. Процес займає менше часу, чому кування, і в результаті його виходять більш легкі й тонкі леза — менш дорогі й здатні перенести багаторазове заточування. Клинки ножів Arcos, зі сталі Nitrum, бувають як куті - дорогі серії ножів Clasica, Riviera, Koyoto, Saeta, Professional, так і штамповані з листової сталі - відносно доступні серії Universal, Niza, Genova, Colour-Prof, 2900, Natura, Regia, Palisandro і Maitre. Причому штамповані клинки, по своїм  споживчим властивостям наближаються до кутих лез, але більш доступні - коштують дешевше й мають менша вага чому в кутих ножів. Чим менше вага, тем менше утомлюється рука, яка тримає ніж. Усі ножі Arcos, незалежно від серії й призначення, відрізняє надійність, гарна ергономічність і висока якість!

Написати відгук
Відгуки по статті
Середній рейтинг: 4.8  Всього відгуків: 5
  • 18.10.2015
  • Евгений (Киев)
  Нормальная сталь, отличные ножи! Спасибо за описание, ато очень мало информации в интернете о стали Nitrum.
  • 23.01.2015
  • Админ
  Ножи Arcos, серий Universal, Niza, Genova, Colour-Prof, 2900, Natura, Regia, Palisandro и Maitre изготавливаются из листовой стали методом штамповки. Кованые ножи - профессиональные серий: Clasica, Riviera, Koyoto, Saeta, Professional. Спасибо за вопрос и интерес к нашей статье!
  • 22.01.2015
  • Валерий
  Добрый день! Подскажите пожалуйста в каких сериях ножи кованые, а в каких штампованные, спасибо!
  • 12.01.2015
  • Гость
  Являюсь поклонником японских ножей, но острота заводской заточки на Arcos Clasica 2550 удивила, посмотрим как долго продержится эта сталь. Учитывая цену аркоса и две недели эксплуатации пока доволен!
  • 05.12.2014
  • Михаил Бут
  Хорошая сталь по разумной цене. спасибо за статью, познавательно.